NEJZDRAVĚJŠÍ WEB V ČR – 0 % tuku, 0 % cukru, 0 % koronaviru, 100 % humoru

Historie časopisu Tapír

Historie časopisu Tapír. Jak to vše začalo, s čím jsme se museli prát a jak jsme to dotáhli až k dnešku.

Na této stránce vám budeme připomínat minulost našeho časopisu a vždy vám nabídneme stará čísla Tapírů.

Předem se omlouváme, za ne příliš dobrou kvalitu našich prvních pokusů o časopis. Učili jsme se tzv. za pochodu, protože veškeré naše prosby o pomoc u zkušenějších kolegů, byly odmítány. Místo pomoci, jsme se pak z jejich stran dočkali jen posměchu, tvrdých kritik a pomluv, které nám později ztěžovali práci. Spousta kreslířů s námi díky tomu odmítala spolupracovat, protože jim ti tzv. experti na časopisy, nedoporučili, aby k nám dodávali svoje vtipy.

My jsme se ale nevzdali, pracovali jsme na sobě, získávali nové kontakty a spolupráce, a tři roky dělali internetový časopis Tapír, který byl na našem webu každý měsíc ke stažení či k prohlédnutí zdarma. Až po třech letech jsme navázali novou spolupráci a Tapír se stal tištěný.

Zde vám každý měsíc nabídneme všechna internetová vydání z let 2015 až 2017 a můžete posuzovat, jak to vypadalo tenkrát a jak dnes.

Tapír č. 6/2015
Tapír č. 5/2015

TAPÍR č. 4/2015

Začali se k nám přidávat zahraniční autoři, a nebylo jich málo.

TAPÍR č. 3/2015

Začali jsme spolupracovat s potápěči v Tachově, s cestovatelskou dvojicí BigTrip, a chystali jsme se na naši první společnou výstavu v Ostrově

TAPÍR č. 2 / 2015

První číslo jsme měli úspěšně za sebou, rozšířil se nám tým kreslířů a tak hurá na druhé číslo…

… tady je

 

Tapír č. 2 / 2015

TAPÍR č. 1 / 2015

Jak to celé začalo:

V lednu 2015 zakládají Mirek Vostrý a Pavel Talaš Klub kreslířů a humoristů a humoristický časopis Tapír.

První číslo Tapíra je naplánováno na březen 2015. Celý časopis jsme měli hotový, jenže program, ve kterém jsme ho dělali, nám tzv. spadnul, a přišli jsme o všechno. Hrozilo, že první vydání Tapíra nezveřejníme včas a že přijdeme o všechna data. Naštěstí se nám nabídl jeden náš fanoušek, že to zkusí oživit a data vytáhnout. POVEDLO SE! Tapíra už nešlo nikterak upravovat a zasahovat do něj, neboť byl soubor poškozen, a tak jsme to již nechali jak to bylo. Tapír byl tedy připraven a my byli tak nedočkaví, že jsme ho pustili na web už 22.2.2015 a ne 1. března, jak jsme původně zamýšleli.

Tady je… ať se vám líbí (aspoň trochu)

Tapír č.1 / 2015

Další číslo Tapíra zde zveřejníme 1. 7. 2022

Sdílet:

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email
Share on whatsapp

Chceš víc humoru?

Máš rád humor a chceš ho dostávat až do schránky? Předplať si náš humoristický časopis Tapír