NEJZDRAVĚJŠÍ WEB V ČR – 0 % tuku, 0 % cukru, 0 % koronaviru, 100 % humoru

Mezinárodní festival kresleného humoru 2021

Mezinárodní festival kresleného humoru: Františkolázeňská Národní třída se opět změní v jednu velkou galerii.

Františkolázeňský Mezinárodní festival kresleného humoru se blíží! Chybět nebude jako každý rok přehlídka vtipů v jedné z největších open air galerii. Na Národní třídě zhlédnou návštěvníci od 5. do 10. července bezmála tisíc vtipů od 360 autorů z 54 zemí světa, tentokrát na téma HISTORIE.

Organizátoři přichystali pro letošní, již šestý ročník  také novinky. „Součástí výstavy bude i ukázka historie kresleného humoru a zároveň i fotovtipy, které na loňském ročníku kreslíři připravili. Kreslené vtipy dostaly nový kabát v podobě fotografie, kde si autoři a jejich hosté zahráli postavy z onoho kresleného vtipu. Zároveň kreslíři připravili maxi pexeso, které si budou moci návštěvníci festivalu libovolně zahrát,“ uvedl organizátor a výtvarník Mirek Vostrý.

Také program na pátek 9. a sobotu 10. července již organizátoři odtajnili, zahrát přijede například místní skupina Parohanka, zazní dixieland v podání kapely Kiksylend nebo třeba pražská rokenrolová skupina Lokomotiva s Petrem Vondráčkem.

Do poroty opět zasedne spoluorganizátor akce výtvarník Mirek Vostrý, básník, publicista a moderátor Ivo Šmoldas, specialista na kreslený humor Jaroslav Kopecký, moderátor, herec a spisovatel Jiří Werich Petrášek, spisovatel a scenárista Miroslav Adamec, kreslíř a humorista Milan Kocmánek a správce humoristického webu Dikobraz Kryštof Bernat.

V pátek se mohou návštěvníci těšit na vystoupení Železného Zekona a večer na koncert kapely Lokomotiva. V sobotu je doprovodný program během celého dne. Upozorním na skotský dudácký a bubenický band The Rebel Pipers a večerní koncert kapely Argema.

 

Program:

Pátek 9. červenec

15.30 h. – Zahájení festivalu – koncert skupiny Parohanka

18.00 h. –  Železný Zekon

20.30 h. – koncert skupiny LOKOMOTIVA

Sobota 10. červenec

10.00 h.  – Starovar Marching Band a Mažoretky Vetránky Cheb

14.00 h.  – The Rebel Pipers – skotský dudácký a bubenický band / škola hry na skotské dudy a bubny.

15.30 h. –  Zábavní orchestr Kraslice

17.30 h. – Vyhodnocení vítězů soutěže a losování ceny diváka

19.30 h. – koncert skupiny Kiksylend (dixieland)

20.30 h.  – Kapela Argema

Dětský koutek

BumperBall, Skákací hrady, malování na obličej a další atrakce

Zdroj a foto: Živé Chebsko.cz

Kresba: Pavel PATA Talaš

Sdílet:

Chceš víc humoru?

Máš rád humor a chceš ho dostávat až do schránky? Předplať si náš humoristický časopis Tapír