NEJZDRAVĚJŠÍ WEB V ČR – 0 % tuku, 0 % cukru, 0 % koronaviru, 100 % humoru

User banner image
User avatar
  • Miroslav Reich

Bio :
Narodil jsem se v roce 1945, těsně po válce, v Klatovech. Ačkoli nebyli moji rodiče od cirkusu, neustále jsme se kvůli práci otce stěhovali. Bydleli jsme od Sokolova až po Ostravu, nakonec jsme se usadili v Karlových Varech, kde bydlím dosud.

Po SVVŚ jsem absolvoval VŠ stavební a architektury v Praze. Ukončil jsem ji v roce 1968, pod dohledem nejen zkušební komise, ale i tanků osvobozeneckých armád – přímo proti škole byl generální štáb československé armády.

Právě během vysokoškolského studia jsem se blíže seznámil s kresleným humorem, neboť jsem často navštěvoval redakci časopisu Dikobraz, kde můj strýc Dušan Motyčka pracoval jako výtvarný redaktor. Poznal jsem zde řadu kreslířů, kteří chodili s deskami plnými obrázků a čekali na rozhodnutí rady. Na rubu jednotlivých kreseb byla od jednotlivých členů zkratka jména a znaménko + nebo -. V té době byl členem rady mimo jiné i známý spisovatel Z. Jirotka.

Setkal jsem se zde s řadou kreslířů, jako jsou např. Seyček, Kratochvíl, Hlavín, dvojice Bartoš –Pergler, v té době i dvojice Jelínek- Born atd. Chodil jsem i p. Kopečný, tehdy druhý z NEPRAKTY. Již během VŠ studia jsem publikoval řadu kreseb v různých časopisech i v Dikobraze.

Po vysokoškolském studiu jsem vystřídal řadu zaměstnání spojených zejména se stavebnictvím, nyní jsem stále podnikatel. Zároveň jsem se vždy snažil rozesmát okolí, proto stále kreslím.

Chceš víc humoru?

Máš rád humor a chceš ho dostávat až do schránky? Předplať si náš humoristický časopis Tapír