NEJZDRAVĚJŠÍ WEB V ČR – 0 % tuku, 0 % cukru, 0 % koronaviru, 100 % humoru

User banner image
User avatar
  • Eva Janouskova

Bio :
Od útlého věku, kdy jsem dostala do ruky tužku a pastelky jsem podlehla jejich kouzlu a byla to moje nejoblíbenější zábava. Pastelky tužky a blok jsem nosila všude a kreslila vše, co jsem viděla kolem sebe. Byla jsem tím, přímo posedlá. Dětská léta jsem prožila v tehdejší lidové knihovně. Tak se mi dostal do rukou humoristický časopis „DIKOBRAZ“. Kreslené vtipy mě, okouzlily. Kouzlo kresleného humoru mně neopustilo, a pomalu jsem se v něm zdokonalovala. Ve škole jsem za to často sklízela poznámky, ale obdiv a uznání spolužáku vše kompenzoval. Později jsem se zdokonalila tak, že jsem posílala své malůvky do časopisu „JUNÁK“ dokonce jsem nakreslila dvě titulní stránky. Podala jsem si přihlášku na uměleckou školu, ale neobstála jsem, neměla jsem dělnický původ. Také mi bylo sděleno, že nemám dostatečný talent. To mě však neodradilo a kreslila jsem dál a posílala své malůvky do různých časopisů, občas mi něco vyšlo. Pak jsem se vdala a moje kariera tím vzala za své. Plně mě zaměstnávala rodina, ale posedlost po kreslení, mě nepřešla. Moje kresby zvířátek a postaviček putovaly do školek a děti si je vybarvovaly, jako vymalovánky.
Později jsme se přestěhovali z Prahy na venkov a já si našla dalšího koníčka a to folklorní soubor, kde jsem tančila a později zpívala. Zároveň jsem převzala folklorní kroniku. Píši texty a maluji obrázky k aktuálním akcím a to dělám dodnes. Všechny lidové písničky, které zpíváme, jsem doplnila ilustracemi, a že jich je požehnaně. Kreslené vtipy maluji hlavně ze života, také z rodiny, nebo pokud je nějaká aktualita. Každý rok se zůčasňuji výstavy „VÝTVARNÍCI MILEVSKA“. Také občas můj vtip vyjde v „MILEVSKÝCH NOVINÁCH“ Když jsem měla děti malé a později vnoučata napsala a ilustrovala jsem 25 pohádek vše o vodníkách, nikdy však nevyšly!
Čistě náhodou se mi dostal do rukou magazín humoru „TAPÍR“ a uchvátil mě. Okamžitě jsem zatoužila využít příležitosti a oslovit vás, zda byste neměli zájem o mé kreslené vtipy. Proto že já osobně nejsem kamarádka s počítačem a některá slova vůbec nechápu, veškerou agentu za mě vede můj manžel a pomáhá mě. Musím přiznat, že už jsem starší kalendář a tak mě vaše nabídka moc potěšila a dodala chuť do dalšího kreslení.

Chceš víc humoru?

Máš rád humor a chceš ho dostávat až do schránky? Předplať si náš humoristický časopis Tapír