NEJZDRAVĚJŠÍ WEB V ČR – 0 % tuku, 0 % cukru, 0 % koronaviru, 100 % humoru

User banner image
User avatar
  • Pepa Bílek

Bio :
Kreslíř, autor pěti knížek kresleného humoru a dvou prima kluků se narodil 22.listopadu roku 1966 své mamince, jako docela úplně malé miminko mužského pohlaví. A to mu už zůstalo, což oceňuje v současné době hlavně jeho žena Blanka.

Klukovská léta, první lásky a první ranní poluce prožil v Dobroměřicích, vesničce ležící severně od Loun.

Dvojka z výtvarné výchovy mu pravidelně kazila vysvědčení, a tak si zhluboka oddechl, když mu v roce 1980 vypadl štětec z ruky a on si s naivitou docela malého miminka myslel, že s malováním je do smrti smrťoucí ámen.

Přišly zmiňované první lásky, první mejdánky a první kocoviny, ze kterých se probral na podzim roku 1985, kdy mu přišel povolávací rozkaz. A ejhle, dva roky nudy tomu chtěly, aby se opět setkal s barvičkami.

Pro zahnání dlouhých chvil v zeleném suknu vzal do ruky péro…, nejdříve ilustroval vojenské zápisníky mazáků sobě a svým kamarádům. Začaly se objevovat první nápady, které začaly mít cosi společného s kresleným humorem. Za minulého režimu nepatřil mezi vyvolené, kterým bylo tehdejšími mocipány umožněno publikovat, a tak kreslil pro svojí potěchu a do šuplíku. První kreslené fóry začal publikovat v roce 1991. V roce 1994 vydává svou první knížku erotického kresleného humoru s názvem „E55 aneb někdo to rád vlhké“ za dva roky ve spolupráci s Ladislavem Vlasákem druhou „Dovolená na Ňadranu“ a třetí vyšla pod názvem „Dallas nedalas“. Poté následovala knížečka vydaná svitavským vydavatelstvím Anče (nyní Sagax), ve které byly otištěny ty nejlepší kreslené fóry publikované v křížovkářských časopisech vydávaných v tomto vydavatelství. Knížečka byla nazvána Anče Veselá.Pátou v pořadí byla e-kniha s názvem "Dvacet let na stráži smíchu",kterou opět vytvořil společně s Ladislavem Vlasákem.Zde mapují svojí dvacetiletou spolupráci při tvorbě kresleného humoru.

Je spoludržitelem českého rekordu, zapsaného v České knize rekordů II. Společně s kreslíři Mirkem Vostrým a Honzou Mesnerem vytvořili v kategorii „rychlostní trojvtip“ tři kreslené vtipy na náhodně vybraná témata. V červnu 2006 před zaplněným pelhřimovským náměstím a pod dohledem komisařů z agentury Dobrý den to tito tři výtečníci zvládli rekord v čase 7:37,61 min.

Podílel se na několika výstavách kresleného humoru např. ve Stráži pod Ralskem,Praze Holešovicích, Bratislavě,Moravském Krumlově,Uhlířských Janovicích,Ostrově nad Ohří,Bystřici pod Perštejnem,na hradě Točníku,v restauraci Nová myslivna na Konopišti,Café atriu v Chomutově,v Mostecké sportovní hale či galerii Pod věží v Bílině.

V roce 2018 na 3.Mezinárodním festivalu kresleného humoru ve Františkových lázních obsadil 2.místo v kategorii nejlepší divácký kreslený vtip.

V dnešní době, i když je už český kreslený humor hodně stranou zájmu, spolupracuje s několika humoristickými časopisy. Vtipy poskytuje šesti křížovkářským vydavatelstvím. Rád vymýšlí náměty na potisk štuců, triček a dalších předmětů pro reklamní agentury.

Radost by z něho možná měl i Sigmund Freud, protože už se mu podařilo několik námětů na fóry, které se mu zdály a po probuzení zůstaly v paměti, jen hodit na papír. Proto večer rád ulehá unaven jako docela malé miminko a o dalších námětech si může nechat zdát.
Další kreslené vtipy má ke shlédnutí na webových stránkách: https://pepabilek.webnode.cz
Odkaz na poslední el. knížku kresleného humoru: eknihyjedou.cz/dvacet-let-na-strazi-smichu

Chceš víc humoru?

Máš rád humor a chceš ho dostávat až do schránky? Předplať si náš humoristický časopis Tapír