NEJZDRAVĚJŠÍ WEB V ČR – 0 % tuku, 0 % cukru, 0 % koronaviru, 100 % humoru

User banner image
User avatar
  • Arnošt Bechr

Bio :
Začínal jsem jako všichni na základní škole, kde jsem kreslil do školní kroniky. Moje první malba byl křižník Aurora.

V učení jsem se v malování zdokonalil tak, že jsem dostal i výuční list oboru Malíř – natěrač. Přihlásil jsem se tedy na uměleckou průmyslovku do Uherského Hradiště, ale podnik, pro který jsem se vyučil, mne nedovolil dál studovat a tak jsem začal malovat vtipy, které se ale moc našemu zřízení nelíbily. Např. z časopisu Dikobraz mi napsali, že: „ Vaše vtipy se nehodí k otisknutí a bohužel je redakční rada neschválila….“ ( Tehdy byl i v redakční radě náš první československý kosmonaut Vladimír Remek a asi se mu moje vtipy o chlastu a lehkých ženách nelíbily).

Na vojně, kde jsem strávil 4 roky s přestávkou, jsem maloval padáčky a různé obrázky ( za pár, za 300, 400, 730 apod. ). Kreslil jsem i pro pejskařský časopis Knírač v Brně, několik vtipů mě vyšlo v Rovnosti, Lidové Demokracii a dokonce i v Bratislavském Ľudu.

Po revoluci jsem se rozjel a začalo to: Trnky Brnky, Špígl, Vyškeřák, Žena a Život, Oškeřáček, Paroháč, Srandokaps, Nei Humor a další. Většina mých kreseb však vyšla finančně naprázdno.

V dnešní době, kdy jsem již v důchodu, publikuji kresby v časopisu Detektor Revue (hledači pokladů), Oslavské Boudy (tramping) a nyní humoristický časopis Tapír.

Jako každý řádný důchodce nemám moc času, neboť mám příliš mnoho aktivit, abych dohnal to, co jsem za celý život nestihl…

Chceš víc humoru?

Máš rád humor a chceš ho dostávat až do schránky? Předplať si náš humoristický časopis Tapír