NEJZDRAVĚJŠÍ WEB V ČR – 0 % tuku, 0 % cukru, 0 % koronaviru, 100 % humoru

PROČ JE ZAVŘENO

Vystrkovač Paďouk se ráno vzbudil, mohlo být tak půl jedenácté, možná tři čtvrtě a připadal si, jako kdyby dostal ránu palicí. V hubě jak v polepšovně a na nic si nemohl zaboha vzpomenout. Jó… že byl někde asi chlastat, to mu bylo jasné, ale to bylo tak všechno. No… dojdu si někam na todlencto, ne… na polivku, pomyslel si Paďouk, vono se to snad zlepčí…
Tak vylezl z pelechu a začal hledat hadry a křampy a při tom zjistil, že vůbec nevidí. Chvilku se motal po cimře jako motovidlo a pak ho napadlo si sáhnout na ksicht. A taky jo. On jak měl Paďouk dlouhé fousy, tak si je někde vyráchal v něčem mazlavém, nebo co, a měl je celé přilepené na očích. No, tak si to jako sundal, prokoukl a šel do koupelky si jako vyčistit hubu, ale v půlce cesty si  vzpomněl, že už nemá půl roku pastu a tak se na to zas vyflákl. No… tak našel nějaký ohoz, nazul si něco na hnáty a vlekl se na tu polívku.
Přišoural se k bufáči a kouká… zavřeno. Tak zase šourem… nohy tahal za sebou… do druhého… Tam taky! Zavřeno. I ve třetím, ve čtvrtém, no a vůbec všude. Po celém městě, všude zavřeno. No, do psí prdele… to neni možný, povídá Paďouk. Dyť je pondělí. Nebo možná úterý. Nebo… A to je jedno. Určitě není sobota nebo neděle,

páč to bysem durch pařil U Žoudlíků. Chm!!… Kouká, všude ticho, všude zavřeno, akorát ze všech stran, jak měli lidi pootevřená okna, tak ze všech stran se ozývá hrozný chrápání.
Kurvanoha… povídá si Paďouk a mrknul na věž, kolik je. A ony ty hodiny stály. Tak stály, že ani neukazovaly. A v tu ránu se Paďoukovi rozsvítilo v bedně. Tak proto je všude zavřeno. Všichni spí.
On totiž dělal Paďouk na té věži vystrkovače. Normálně… Vystrkoval kukačku. A když byl občas kolega kukač marod, tak ho nechávali i kukat. No… a teď byl marod. Ale hlavně! Včera za něj Paďouk vyfasoval osmnáct litrů nějakého mazání na hodiny. A hlavně zjistil, že v tom mazání je špiritus. A Paďouk ty hodiny tím mazáním nenamazal. Paďouk všechno to mazání vychlastal. A proto nevystrkoval. A proto nekukal. Tak proto se ty hodiny zadřely. Tak proto všichni spí. Tak proto je všude zavřeno….

Píše a kreslí: Sidonius Jiro

Sdílet:

Chceš víc humoru?

Máš rád humor a chceš ho dostávat až do schránky? Předplať si náš humoristický časopis Tapír